Crazy Stompers     – Höstterminen 2017 A = Alliansdans
Datum månd Forts 1 – 18-19   Nyb   – 19-19.45   Forts 2 –   19.45-21.15  
  Dans Koreograf Dans Koreograf Dans Koreograf
4 sept REP fg                Cabo San Lucas

Baby Vegas

Easy nights

Rep Ghazali    

Glynn “Applejack” Rodgers  

Rob Fowler

PROVA PÅ

Feeling kinda lonely

 

Margaret Swift

REP fg              Dance on Sunday – A

The Violin

Vegas Baby

 

A country high – A

 

Ole Jacobsen  

Kate Sala 

Rachael McEnaney/Shane McKeever/Niels Poulsen 

Norman Gifford

11 sept  REP fg               Until the dawn

Little red book

                           Gary Lafferty

Dee Musk

 Gin & tonic Kate Sala /Robbie McGowan Hickie REP fg        Angeleno

So just dance dance dance

 

With these Eyes

 Yvonne Anderson

José Miguel Belloqe Vane/Guillaume Richard

Darren Bailey/Niels Poulsen

18 sept  Elvis Shuffle  Pat Stott  REP  Dig your heels  Maddison Glover
25 sept  The long way home – A  Marie Sørensen  Blessed  Jackie Miranda
2 okt  Wandering hearts – A  Maggie Gallagher/ Gary O’Reilly
9 okt REP   REP   REP  
16 okt Gemsamhetsdans   Gemsamhetsdans   Gemsamhetsdans  
23 okt
30 okt
6 nov            
13 nov
20 nov
27 nov REP   REP   REP  
4 dec AVSLUTNING Vattentorget   AVSLUTNING Vattentorget   AVSLUTNING Vattentorget  

 

 

 

 

Danser under vårterminen 2017
A =   Alliansdans
  NYBÖRJARE FORTS 18-19.15 FORTSÄTTNING 19.15-21
Månd Dans Koreograf Dans Koreograf
23 jan Prova på +   Rep

At the disco

Honey I’m good AB

Mamma Maria

 

Sandy Kerrigan

Suzi Beck

Frank Trace

Rep

Angeleno

Rock and roll music – A

Your heaven

 

Vegas Baby!

 

Yvonne Anderson

Rachael McEnaney-White

Niels Poulsen

 

Rachael McEnaney-White/Shane McKeever/Niels Poulsen

30 jan Feeling kinda lonely

Until the dawn

Lipstick, powder & paint

Irish stew

Hello Dolly

Little red book

Margaret Swift

Gary Lafferty

Stephen & Claire Rutter

Lois Lightfoot

Lorriane Kurtela

Dee Musk

Jamboree

Rep/Corn don’t grow

Astrid Kaeswurm

Tine Argyle

6 febr Rep fr de 2 första ggr +

Love like Before

Primo Waltz

 

Micaela Svensson Erlandsson

Kathy Chang/Sue Hsu

Dancing on Sunday

Rep/Life of the party

Ole Jacobson

Maddison Glover

13 febr Blue note + mer rep Jan Smith So just dance dance dance

 

One track mind

José Miguel Belloqe Vane/ Guillaume Richard

Ed Lawton/Jonathan Montgomery

20 feb REP   REP   
27 febr ÅRSMÖTE 18-19 Gemensam danskväll 19-21   ÅRSMÖTE 18-19 Gemensam danskväll 19-21  
6 mars Baby Vegas Glynn “Applejack” Rodgers Sinatra & Chardonnay – A

Right where I want you

Alison Biggs/Peter Metelnick

Gaye Teather

13 mars Cabo San Lucas Rep Ghazali The Violin Kate Sala
20 mars INGEN DANS

Uppbokat av Östregårdsskolan

  INGEN DANS

Uppbokat av Östregårdsskolan

 
27 mars REP   REP  
3 april  Easy nights

Elvis Shuffle

 Rob Fowler

Pat Stott

 Stuck in my head  Saku Tonteri/Shane McKeever
10 april  REP    With these eyes  Darren Bailey/Niels Poulsen
17 april PÅSKLOV –   Ingen dans   PÅSKLOV –   Ingen dans  
24 april  I got a woman  Michael Desire Nieto  A country high  Norman Gifford
1 maj MAJLOV –   Ingen dans   MAJLOV   – Ingen dans  
8 maj REP   REP  
15 maj AVSLUTNING IOGT/NTO Vattentorget   AVSLUTNING IOGT/NTO Vattentorget